یک شام عروسی چه مقدار هزینه دارد ؟

 درکشورمان تالارهایی وجود دارد که اگر بخواهید مراسم خود رادر آن رستوران برپا کنید باید بگوییم شما انسانی ثروتمند اید چراکه باید نود و چهار میلیون تومان بپردازید   بیشتر این رستوران ها در تهران اند
هرچه قدر به ماه شعبان و نیمه آن متمایل می شویم تقریبا تمامی رستوران ها رزرو می شوند و جایی خالی برای رزرو نمی ماند.

شام عروسی گذری بر هزینه های رستوران های موجود در شهر تهران مارا متوجه آن می کند که هزینه ها در بازه 6200000تومان الی 91000000 تومان قرار دارند.

شاید  شام عروسی  بتوان ارزان‌ترینرستوران ها را آن‌هایی دانست

 

که در منطقه  عبدل‌آباد تهران هستند. سالن‌‌های این ناحیه  از شهر در پایان هر هفته ورودی‌های نزدیک به 200 هزار تومان دارند. نرخ خدمات نیز متفاوت است ولی به طورکلی بسته به نوع غذا از نفری 11 تا 15 هزار تومان متغیر است. علاوه بر این، در حدود چهار تا شش هزار تومان هزینه هر نفر برای شیرینی، شربت، میوه و سایر میان وعده‌هایی است که در عروسی پذیرایی می‌شود.

همچنین قیمت ارکستر بین 600 تا 800 هزار تومان متغییر است. عکاسی نیز قیمتی متفاوتی دارد و بسته به نوع خدمات از 800 تا یک میلیون و 700 هزار تومان، هزینه برای خدمات عکاسی صرف می‌شود.

در جمع برای یک مهمانی 300 نفره از حداقل شش میلیون و 200 هزار تومان تا حداقل 9 میلیون و 400 هزار تومان در سال‌های عروسی این محله‌ها هزینه صرف پذیرایی یک شب عروسی می‌شود.

عروسی در میان طبقات متوسط
اغلب تالارها و سالن‌های هتل‌های مناطق مرکزی شهر نیز ورودی‌هایی در حدود 400 هزار تومان تا یک میلیون تومان دارند و خدمات مربوط به شام آنها نیز از نفری 25 هزار تومان تا نفری 80 هزار تومان متغیر است. همچنین هزینه‌های مربوط به شیرینی و میوه از نفری 9 هزار تا نفری17 هزار تومان می‌شود.

هزینه‌های ارکستر و عکاسی نیز به ترتیب در بین 900 هزار تا یک میلیون و 200 هزار تومان و چهار میلیون تا هفت میلیون تومان متفاوت است.

بنابراین در مناطق متوسط شهر نیز حداقل هزینه‌های صرف شده برای شام یک شب عروسی 300 نفره از 15 میلیون و 100 هزار تومان تا 37 میلیون و 300 هزار تومان قیمت دارد.