عنوان : شرایط اقامت رشته های مهندسی در ترکیه و مشاغل مجاز برای مهندسین در نروژ

جهت آشنایی و انجام امور اقامت کانادا میتوانید مقالات این وبلاگ را مطالعه نمایید.

برای مهاجرت به اسپانیا که در غرب اروپا واقع شده است باید با شرایط و قوانین این کشور برای اخذ اقامت و اجازه کار آشنا شوید.اسپانیا کشوری پادشاهی است که از لحاظ وسعت بعد از ترکمنستان دومین کشور بزرگ اروپای غربی است.این کشور که در جنوب غربی اروپا قرار دارد از جمله اعضای اتحادیه اروپا می باشد.این کشور از شمال شرق با فرانسه و از شمال غرب با پرتغال هم مرز است.مرز اسپانیا و پرتغال طولانی ترین مرز زمینی یکپارچه در قاره سبز است.در اوایل دوران جدید اسپانیا به یک امپراتوری پر قدرت جهانی تبدیل شد و اسپانیایی‌ها به عنوان یکی از نخستین فاتحان دنیای جدید به قاره آمریکا وارد و در آنجا ساکن شدند.

بیش از پانصد میلیون نفر اسپانیایی زبان ساکن در آمریکا میراثی است که اسپانیایی‌ها در این قاره بر جای گذاشتند.کشور اسپانیا امروزه کشوری دموکراتیک و دارای حکومتی پارلمانی تحت قانون اساسی پادشاهی است. اسپانیا یک کشور توسعه‌یافته و نوزدهمین اقتصاد بزرگ دنیا از نظر تولید ناخالص داخلی می‌باشد. این کشور همچنین دارای سطح بالای استاندارد زندگی است. اسپانیا در سازمان ملل متحد، ناتو، سازمان تجارت جهانی، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و اتحادیه اروپا عضو می‌باشد.برای مهاجرت به اسپانیا می توانید از راه های زیادی اقدام نمایید.کشور اسپانیا از جمله کشورهایی است که از طریق خرید ملک به سرمایه گذاران، اقامت می دهد. مهاجرت به اسپانیا و گرفتن اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک بدین صورت امکان پذیر است: زمانی که فرد متقاضی و سرمایه گذار علاقه مند به خرید ملک و اقامت در اسپانیا بود، می تواند با سرمایه ای تقریباً 160هزار یورو ملکی را در اسپانیا خریداری نموده و اقامت خود و خانواده خود را از طریق خرید ملک اخذ نمایند. فرد متقاضی می تواند همسر خود و فرزندان کمتر از 18سال را همراه خود ببرد و همچنین فرزندان در کشور اسپانیا می توانند از تحصیلات در اسپانیا به صورت رایگان استفاده کنند.گرفتن اقامت اسپانیا از طریق خرید ملک بدین صورت است که در بدو ورود،به فرد متقاضی و خانواده اش یک ویزای 1ساله میدهند و بعد از گذشت 1سال، ویزای 1ساله ی دوم صادر شده و بعد از آن ویزای 1ساله ی سوم، که بعد از گذشت این 3سال این خانواده اقامت اسپانیا را میگیرند.انجام پروسه ی خرید ملک در اسپانیا 6ماه طول می کشد.

اسپانیا کشوری است که در حال حاضر با توجه محیط تاریخی و مدرنی که دارد، امکان تجربه فرهنگی را برای بسیاری از متقاضیان تحصیل در اسپانیا فراهم می آورد و همین امر سبب شده است که همه ساله خیل عظیمی از مردم به منظور مهاجرت به اسپانیا اقدام نمایند.بر اساس آمار های اعلام شده از سوی نهاد های رسمی در سال 2005 کشور اسپانیا از نظر سطح کیفی زندگی در بین 10 کشور برتر دنیا مانند کشور های اروپایی فرانسه,آلمان,انگلیس قرار گرفت.این کشور پس بحران اقتصادی نگرانی های بسیاری داشت که بزرگترین آن بیکاری در قشر جوان جامعه بود.آمار ها نشان می دهد اسپانیا در بین سالهای 201 تا 2013 بین 20 تا 25 درصد جمعیت بیکار داشته است.

به لحاظ ساختاری اقتصاد اسپانیا عمدتا بر پایه خدمات (71%) و در مراتب بعدی ، حوزه های صنعت (26%) و کشاورزی (3%) قرار گرفته است.مهمترین بخشهای صنعتی اسپانیا را می توان حوزه کشتی سازی ، خودروسازی ، تجهیزات پزشکی و دارو، ماشین ابزار ، صنایع شیمیایی و فلزی برشمرد. بخش گردشگری نیز بعنوان حوزه ای درآمدزا حدود 10% GDP اسپانیا را تشکیل داده است. این بخش در سال 2013 با جذب بالغ بر 60 میلیون گردشگر خارجی ، درآمدی 59 میلیارد یورویی را برای این کشور به ارمغان آورد.

اقتصاد اسپانیا در چهار سال اخیر بدلیل اثرات بحران مالی با برخی چالشها روبرو بود. بدنبال گسترش بحران مالی در اروپا و ورود این بحران به اسپانیا در سال 2011 ، اقتصاد این کشور تبعاتی چون خروج سرمایه های خارجی ، افت شدید فعالیتهای تولیدی، رکود در حوزه ساخت و ساز، ضعیف شدن توان مالی بانکها ، سقوط شاخص های بورس و نظایر آنرا تجربه نمود. ناگزیری بخشهای عمومی و خصوصی به تعدیل نیروی کار تحت پوشش خود و یا اقداماتی چون کاهش دستمزدها ازجمله پیآمدهای تسری بحران مذکور بود و این همه در شرایطی صورت می پذیرفت که اسپانیا پیشتر از معضل ساختاری بیکاری( نرخ 25درصدی) نیز رنج می برد.

شما می توانید مقالات بیشتری در ارتباط با اقامت استرالیا در سایت ما مطالعه نمایید.