قوانین مهاجرت به کشور سویئس

کشور کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته آمادگی جذب مهاجردر رشته های حرفه ای مانند مهاجرت پزشکان  به  این کشور را پشتیبانی  میکند


پیش از اینکه در مورد هزینه ها و مخارج زندگی در کشور سوئیس سخن بگوییم جا دارد که اندکی در مورد موقعیت جغرافیایی و دیگر فاکتورهای خاص این کشور صحبت کنیم. کشور سوئیس در غرب اروپا قرار دارد و از شمال با آلمان، از جنوب با ایتالیا، از شرق با اتریش و از غرب با فرانسه مرز مشترک دارد. تقریبا هفت میلیون و پانصد هزار نفر در کشور سوئیس زندگی می کنند و این کشور بیش از چهل و یک هزار کیلومتر مربع مساحت دارد. از شهرهای مهم آن میتوان به زوریخ و ژنو اشاره کرد که البته پایتخت سیاسی سوئیس شهر برن می باشد. مردم این کشور به چهار زبان فرانسوی، آلمانی، ایتالیایی و رومن صحبت می کنند که هریک از آنها در محدوده مشخص به رسمیت شناخته می­شود؛ به عنوان مثال در غرب سوئیس که با فرانسه هم مرز است بویژه در شهر لوگزامبورگ زبان اکثریت مردم و همچنین زبان رسمی فرانسوی است.

 

در زمینه سیاسی می­توان به سابقه طولانی این کشور در بی­طرفی در مناسبات جهانی و عدم ورود به جنگ با دیگر کشورها اشاره کرد. سوئیس محل استقرار تعداد قابل توجهی از سازمان­های بین المللی مانند سازمان تجارت جهانی و صلیب سرخ می باشد. سال­هاست که از سوئیس به عنوان امن ترین کشور دنیا یاد می­ شود.

صنعت بانکداری و صنعت بیمه و تالارهای بورس این کشور در جذب و نگهداری سرمایه ثروتمندان سراسر دنیا شهرت جهانی دارند. سطح رفاه اقتصادی و اجتماعی در این کشور بسیار بالا است به گونه ای که زندگی در این کشور آرزوی جمع کثیری از مردم دنیاست؛ اما با توجه به قوانین این کشور پذیرش مهاجر در بسیاری از موارد اگر نگوییم محال امری بسیار دشوار است. نا گفته پیداست که برای زندگی در کشوری با این سطح رفاه و امکانات به درآمد فراوانی نیاز است. در آمد سالانه هر شهروند سوئیسی چیزی در حدود چهل هزار فرانک سوئیس است. با توجه به روند رو به رشد و ارزش بالای فرانک سوئیس که هم اکنون تقریبا هم قیمت دلار آمریکاست، دور از انتظار نیست که کشور سوئیس رتبه اول اقتصاد اروپا و رتبه دوم اقتصاد جهان را داراست. البته پیش از این در سال 2010 کشور سوئیس عنوان بهترین اقتصاد جهان را به خود اختصاص داده بود. جالب اینجاست که این کشور جزو اتحادیه اروپا نیست و با وجود بی بهره بودن از عواید شکل گیری این اتحادیه به تنهایی یکه تاز عرصه اقتصادی در اروپاست.

برای توضیح و تفسیر هزینه های زندگی در سوئیس بهتر است از مسکن شروع کنیم. اجاره بها برای سوئیت یک نفره نقلی ماهیانه حدود 750 فرانک و اجاره بهای آپارتمان یک خوابه 40-50 متری در حدود 1300 فرانک می باشد که البته خانه با وسایل کامل یا به اصطلاح مبله معمولا حدود 100-150 فرانک گران تر است. به این مبالغ ماهیانه بطور میانگین 100 فرانک هم بابت پرداخت قبوض اضافه کنید. البته با صرفه جویی و بهینه سازی مصرف آب و انرژی میتوان تا حد زیادی هزینه های جانبی مسکن را کاهش داد.

همانگونه که می دانید عمده نیازهای ضروری پس از مسکن یعنی خوراک و پوشاک رکن اصلی مخارج ماهانه را تشکیل میدهند. این دو عنوان هزینه کاملا به سبک و سیاق زندگی فرد بستگی دارد. به عنوان مثال با کمتر غذا خوردن در رستوران ها و آشپزی کردن برای خود میتوانید هزینه های بخش خوراک را تا حد زیادی کاهش دهید. البته ایرانیان بنا به ذائقه خاص خود و استفاده از موادی چون گوشت حلال باید هزینه بیشتری نسبت به سایر افراد بپردازند. با این وجود مبلغ 200 فرانک برای گذران نیاز خوراک یک ماه یک دانشجو کفایت می کند. در زمینه پوشاک نیز با توجه به کیفیت کالاهای موجود در بازار کشور سوئیس و همچنین تناسب تنوع قیمت ها با درآمدهای مختلف می توان با هزینه مشابه و یا کمتر از هزینه ماهانه خوراک، گذران امور کرد. یکی دیگر از مخارج اصلی حق بیمه ماهیانه بوده که برای دانشجو ماهانه 80 فرانک و به ازای هر همراه مبلغی در حدود 250 تا 300 فرانک است. هزینه حمل و نقل عمومی نیز چیزی در حدود 50 فرانک در ماه تخمین زده میشود. با توجه به آنچه تا اینجا گفته شد هزینه ماهیانه زندگی دانشجویی در کشور سوئیس بطور متوسط 1500 فرانک است.

کشورسوئیس موقعیت خوبی برای پیداکردن شغل برا ی افرادی که به این کشورمهاجرت میکنند و فرصت مناسبی برای کار در سوئیس می باشد.

 مهاجرت به استرالیا - مهاجرت - مهاجرت