عنوان : نکاتی برای دوام بیشتر آرایش

تکنیکهای آرایشی برای داشتن آرایش ماندگار از نکات بسیار مهمی است که تاثیر مستقیمی در آرایش چهره و زیبایی صورت دارد مخصوصا در شب عروسی پس هنکام مراجعه به آرایشگاه عروس به این نکات دقت کنید. شاید ماندگاری به نظرتان نكته بی اهمیتی بیاید، ولی اگر جزو دسته ای هستید كه مدام نگران ظاهر خود هستند، این نكات كوچك و جمع آوری آنها ارزش خود را خواهد داشت. آرایش اگر روی پوست تمیز باشد ماندگاری طولانی تری خواهد شد. پوست را لایه برداری کرده و آن را به صورت طبیعی با نوشیدن آب مرطوب نگاه دارید. روغن های روی سطح پوست موجب از بین بردن سریع آرایش می شود، بنابراین پیش از آرایش پوست را تمیز کرده و قبل از آن از مرطوب کننده استفاده کنید. اگر آرایش را روی پوست خشک انجام دهید زود پوسته پوسته می شود.

استفاده از خط لب به برجستگی و شاخص كردن لب شما می افزاید و همچنین به ماندگاری رژ كمك می كند، اما چگونه؟

خط لب از ماده ای خشك تر از رژ ساخته می شود و از لكه لكه شدن آن جلوگیری می كند. باید دقت كنید كه رژ وخط لب با هم هماهنگی داشته باشند و بهتر است از همان مارك رژ استفاده كنید. خط لبهای رنگ پوست و بی رنگ نیز وجود دارد كه با هر رژی قابل استفاده است.

برای پاك كردن رژ اضافی، یك دستمال درشت بافت را بین لبهای خود بگیرید. حالا لایه دوم رژ را بمالید. این لایه ایجاد كردن به ماندگاری رژكمك می كند.
نکته فنی : اگر پوستتان  خشک است، به شما توصیه می شود از کرم پودر استفاده کنید و استفاده از پنکک را فراموش کنید، غیر از این یکی که پیشنهاد شماره یک بهترین آرایشگران دنیا برای پوست خشک است:

اگر قبلاً تمرین کرده باشید، برای یک آرایش زیبا استفاده از سایه روشن را به شما توصیه می کنیم، می توانید از پنکک یا کرم پودرهای تخصصی این کار و یا به سادگی از دو کرم پودر یا پنکک چند درجه تیره تر و چند درجه روشن تر استفاده کرده و با توجه به فرم صورت خود سایه روشن انجام دهید.

برای سایه چشم، با توجه به رنگ آرایش و یا رنگ لباستان از پالت سایه چشم با رنگ بندی مناسب استفاده نمایید. بعد از سایه زدن، با توجه به فرم صورت و فرم چشم، خط چشم بکشید.

با استفاده از مدادابرو یا سایه ابرو (بستگی به مهارت شما دارد) ابروی خود را طراحی کنید و بعد با استفاده از ریمل ابرو با رنگ مناسب، جلوه ابروی خود را بیشتر کنید. برای دیدن شیوه طراحی ابرو میتوانید از این ویدئو کمک بگیرید.

استفاده از مارک خوب تاثیر خیلی زیادی بر زیبایی شما خواهد داشت. ماركی كه هم كیفیت خوبی از نظر درخشندگی داشته باشد و هم از نظر ماندگاری و آسیب نزدن به لبها، ممكن است قیمت بیشتری داشته باشد اما در طول زمان، شما در واقع هزینه كمتری می دهید زیرا مدت بیشتری برایتان می ماند و مدام مجبور نیستید رژ لب خود را تكرار كنید، كاری كه در اجناس ارزان تر مجبور به آن خواهید بود.

جای نگهداری در عمر و سالم ماندن رژ اهمیت زیادی دارد. باید مطمئن شوید كه محل نگهداری آن دمای معتدلی دارد، یعنی زیاد گرم یا سرد نباشد. آن را از تابش مستقیم خورشید، دمای زیاد یا رطوبت زیاد دور نگه دارید.

استفاده پی در پی از رژ آزاردهنده است بخصوص اگر سر شما در هنگام كار شلوغ است. شاید ماندگاری به نظرتان نكته بی اهمیتی بیاید، ولی اگر جزو دسته ای هستید كه مدام نگران ظاهر خود هستند، این نكات كوچك و جمع آوری آنها ارزش خود را خواهد داشت!

حالا وقت استفاده از پودر تثبیت کننده آرایش است، اگر از پودر تثبیت کننده درخشان استفاده می کنید، با دقت آن را بر روی پوست گونه ها و پیشانی پخش کنید. اما اگر پودر تثبیت کننده مات استفاده می کنید، با یک برس بزرگ، پود ر را بر روی تمامی صورت پخش کنید. مراسم عروسی نترسید پودرهای تثبیت کننده آرایش بسیار سبک هستند و وقتی استفاده می کنید، فقط آرایش را ثابت و ماندگار می کند و اصلاً به نظر نمی رسد که از پودر دیگری بر روی آرایش استفاده کرده اید.