عنوان : مطالبی در مورد دوره آموزش تعمیر دستگاه MRT و تعمیر دستگاه PC3000 و آشنایی با این دستگاه ها

نتورک پلاس چیست ؟

گواهینامه بین المللی Comptia Network+ نشانه واجد شرایط بودن در زمینه مهارت شبکه است . آزمون مربوطه مواردی از قبیل تکنولوژی های شبکه , انواع کابل یا رسانه شبکه , توپولوژی های شبکه , مدیریت و امنیت را پوشش می دهد . با داشتن این مدرک می توانید در زمینه مدیریت شبکه , تکنیسن شبکه , نصاب شبکه و کابل و کمک یار شبکه فعالیت کنید .دوره آموزشی +Network بیانگر توانایی شخص در زمینه عملکرد اجزای شبکه ،نصب،راه اندازی،عیب یابی اولیه سخت افزارهای شبکه نصب و راه اندازی سرویسها و آشنایی با پروتکلهای شبکه میباشد.مطالبی که تا اینجا بیان کردیم ترجمه ای از معرفی این گواهینامه در سایت رسمی سازمان کامپتیا بود . ولی به دلایل مسایل مختلفی که در ایران وجود دارد امکان دریافت این گواهینامه بین الملی در داخل ایران وجود ندارد همچنین حتی با دارا بودن این مدرک در داخل ایران امکان اشتغال در داخل ایران وجود ندارد.آنچه که برای شما اهمیت دارد و ارزشمند است این است که با گذراندن این دوره حتی در صورت عدم دریافت گواهینامه بین المللی آن یک شناخت جامع و کامل از مطالب کلی شبکه پیدا خواهید کرد و راه را برای یادگیری مهارت های پیشرفته تر شبکه هموار می کنید .در واقع بدون داشتن این دید کلی برای شما ممکن نخواهد بود تا در دوره های پیشرفته تر موفقیت کسب کنید . دوره Network+ در حکم نردبانی برای مراحل بعدی خواهد بود و اگر قصد یادگیری در زمینه مهارت های شبکه را دارید بایستی از اینجا شروع کنید .پیشنیاز تمام دوره های آموزشی شبکه ( مایکروسافت و سیسکو) آموزش Network+ است و علاقه مندان به دوره های سیسکو و مایکروسافت حتما باید این دوره ۳۶ ساعته را بگذرانند.


تعریف شبکه بسیار ساده است . هنگامی یک شبکه ایجاد می شود که شما دو یا چند کامپیوتر یا میزبان (Host) را به یکدیگر متصل کنید به نحوی که قادر به برقراری ارتباط و اشتراک منابع با یکدیگر باشند . اینجا کمی نیاز به دقت دارد . گفتیم به نحوی که قادر به انجام دو کار باشند . برقراری ارتباط (Connection) – اشتراک منابع (Sharing Resources) . هدف اصلی شبکه نیز همین دو مفهوم است یعنی ما شبکه را بوجود می آوریم تا بتوانیم با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم و پس از بر قراری ارتباط منابع خود را به اشتراک بگذاریم .

در اين راستـا  آموزش Network Plus  بعنوان يکي از بهترين مدارک علمــي شبکه ميتواند اصول علمي و عملي منطبق با نيازهاي روز را در اختيار دانش‫پژوهان قرار دهد.به دانش پژوهان توصیه می گردد اگر به مباحث شبکه علاقه مند هستند و اطلاعاتی در مورد آن ندارند یا اطلاعات محدودی دارند، این دوره کوتاه را سپری کنند تا با توجه به علاقه و استعداد خود، گرایش تحصیلی مورد نظر را انتخاب نمایند. این دوره پیش نیاز دوره های Microsoft و Cisco نیز بوده و دورنمایی کلی از این دوره ها ارائه می نماید.

در ادامه مقاله ای که مطالعه میکنید مطالبی در ارتباط با حافظه داخلی یا همان هارد آورده شده است که نوضیحاتی در جهت آشنایی با انواع مختلف هارد , قطعات تشکیل دهنده هارد و یا حافظه داخلی در وسایل مختلف و همچنین توضیحاتی کامل در ارتباط با خرابی ها و یا مشکلاتی که برای این قطعه سخت افزاری امکان دارد به وجود آید.و البته در ادامه نکاتی برای نگهداری و یا تعمیر هارد توسط خودتان و همچنین نکاتی برای اینکه بتوانید هاردتان را به یک تعمیرگاه مجهز و یک متخصص حرفه ای جهت تعمیرات هارد واگذار کنید.البته شما با توضیحات که در زیر آمده میتوانید با پیدا کردن مراکزی که  دستگاه mrt  را دارند,با گذراندن دوره های آموزشی آن به یک فرد متخصص در زمینه انواع هارد ها تبدیل شوید.

آشنایی با هارد و قطعات تشکیل دهنده آن و بازیابی اطلاعت یک هارد آسیب دیده

ریکاوری اطلاعات سخت افزاری

وقتی هارد مشکل فیزیکی پیدا می کند دسترسی به سکتور های اطلاعات را از دست می دهد. برای دسترسی به اطلاعات باید قطعات مکانیکی الکترونیکی آن درست کار کند. اگر بورد یا هد یا موتور هارد سوخته باشند باید تعویض گردند. اگر هر یک از قطعات مکانیکی هارد درست کار نکنند و خراب شده باشند باید تعویض گردند که به اصطلاح جراحی هارد یا ریکاوری اطلاعات سخت افزاری هارد می گویند.

ریکاوری اطلاعات میان افزاری , فریم ور

وقتی فریمور هاردی خراب می شود هارد با تمام قطعات سالم خود نمی تواند راه اندازی شود و احتیاج است فریم ور آن به حالت قبل برگردد. تعمیرات فریمور هارد یکی از تخصص های حرفه ای در تعمیر و بازیابی اطلاعات می باشد که در هر مدل هارد با یکدیگر فرق دارند. ریکاوری اطلاعات میان افزاری همان فریم ور زدن هارد می باشد.

اشتباهات رایج در ریکاوری اطلاعات و بازیابی هارد : خیلی از افراد فکر میکنند پیش از ریکاوری اطلاعات باید هارد را فرمت کرد که روش بسیار اشتباهی می باشد مخصوصا اگر هارد سالم نباشد و در بعضی مواقع باعث از بین رفتن اطلاعات پوشه بندی می شوند. بد سکتور گیری باعث می شود هارد کند تر و در نهایت غیر قابل شناسایی گردد و در بعضی مواقع اطلاعات از بین برود و یا بر اثر فشار روی هارد هد آن آسیب ببیند و در مواردی روی سطح دیسک خط بیفتد.بدترین نوع اشتباه ریکاوری اطلاعات اور رایت می باشد یا گم شدن بورد اصلی هارد که بیشتر مواقع هارد را غیر قابل تعمیر و ریکاوری اطلاعات میکند و باعث می شود اطلاعاتتان را برای همیشه از دست بدهید. زدن کد با ترمینال در مدل هارد سیگیت در بیشتر مواقع باعث خرابی ترنسلیت هارد می گردد و تقریبا کل هارد بدسکتور می شود. ورود هوا به داخل هارد باعث می شود اطلاعات هارد آسیب ببیند. بعد از پارتیشن بندی مجدد امکان بازیابی بصورت پوشه بندی هست بشرط آنکه اطلاعات جدید داخل هارد ریخته نشود.

pc 3000 udm چیست ؟ آموزش PC 3000

یک نرم افزار تعمیر و بازیابی اطلاعات هارد اکسترنال اینترنال و فلش مموری شرکت ACE می باشد برای آشنایی بیشتر میتوانید به سایت تولید کننده این ابزار مراجعه کنید.به این دلیل ما به این دستگاه یک ابزار سخت افزاری میگوییم . بخاطر اینست که نرم افزار پی سی سه هزار میتواند به قطعات سخت افزاری هارد دسترسی پیدا کند و میتواند قطعات مانند موتور و هد و سکتور های هارد را کنترل نماید مثلا برداشتن و از کار انداختن نرم افزاری هد توسط pc 3000 مانند برداشتن سخت افزاری هد می باشد.

علت صدا دادن هارد چیست ؟

اکثرا علت و مشکل صدا دادن تق تق هارد دیسک مکستور سیگیت وسترن دیجیتال سامسونگ توشیبا هیتاچی فوجیتسو کوانتوم هد هارد دیسک می باشد خراب شدن یا شکستن هد باعث صدادار شدن هارد دیسک اینترنال یا اکسترنال یا لپ تاپ می شود علتهای دیگر مانند برد . فریمور . خرابی پلیت خرابی موتور ضربه خوردن هارد و ... هم میتوانند باعث علت صدا در هارد باشند.

چه مدل هاردی بخریم ؟

به نظر من بهترین مدل هارد اینترنال پی سی مدل های وسترن دیجیتال می باشد مدل هارد لپ تاپی توشیبا و سیگیت و وسترن دیجیتال خوب می باشد بدترین مدل هاردهای اکسترنال وسترن دیجیتال پاسپورتی یا آداپتوری می باشد خرابی هاردهای سیگیت بسیار زیاد می باشد و مشکلات و خرابی فریمور آنها معروف می باشد..

مواردی که برای خرید یک هارد باید در نظر داشت : 1 -ظرفیت / 2 -اینترفیس / 3 -بافر

انواع هارد از نظر ابعاد و نحوه اتصال

هارد از نظر ابعاد به دو دسته کلی تقسیم می شود هارد ۳/۵ اینچ و هارد ۲/۵ اینچ .اما از نظر نحوه اتصال به کامپیوتر به دو دسته عمده اکسترنال و اینترنال تقسیم میشوند.هارد های اکسترنال اصولا از طریق رابط USB2 ، USB3 ، MiniUSB ، USB به کامپیوتر یا لپتاپ اتصال داده میشود اما هارد اینترنال علاوه بر کابل دیتا نیاز به یک پاور مجزا نیز بوده که بیشتر کاربرد هارد اینترنال در کامپیوتر های خانگی می باشد.

1-اصولا بعضی از هاردهایی که در هنگام کارکرد دچار نوسان برق و ضربه شدید شوند ممکن است که هد در روی سطح پلتر کرده و در اصطلاح هد پارک شوند در این مواقع ۲ حالت پیش می آیند یا هد فقط گیر کرده و نیاز می باشند با ابزار تعویض هد و کلین روم پیشرفته هد در مسیر درست قرار بگیرند و هارد دوباره درست شده و دیتا قابل رویت میباشد اما در بعضی از موارد هد خراب شده و پس از برگشت در مسیر درست شروع به صدا میکند که در این حالت نیاز به تعویض هد میباشد در بعضی از موارد هد در سطح پلتر گیر کرده و به پلتر آسیب زده که در این حالت به غیر از یک موسسه در ژاپن و با هزینه گزاف قابل ریکاوری میباشد و ریکاوری و تعمیر اینگونه از هاردها از عهده افراد غیر متخصص خارج است.

دستگاه MRT چیست؟

دستگاهMRT ابزاری ساخته شده توسط متخصصان نرم افزار و سخت افزار در کارگاه تخصصی MRT می باشد. MRT PRO ابزاری مرکب از نرم افزار و سخت افزار می باشد که در هر دو زمینه تعمیر و بازیابی اطلاعات هارددیسک بسیار کارآمد و پیشرفته است. ابزار شامل دو بخش سخت افزاری می باشد.